Archa Chantal

» Úvodní stránka » Projekty » Realizované projekty

Sluníčko

Dětské centrum Sluníčko poskytuje zdravotní, ošetřovatelskou, rehabilitační, psychologickou, sociální a výchovnou péči dětem ve věkové skupině 0-3 roky. Poskytuje péči dětem, jejichž vývoj je ohrožen nevhodným domácím prostředím, dětem opuštěným, týraným. Současně Sluníčko poskytuje komplexní péči dětem vyžadujícím okamžitou pomoc v rámci jejich sociálně právní ochrany.

Do roku 2010 sídlilo Dětské centrum ve dvou větších budovách v centru města Liberec. Od roku 2011 se organizace přesídlila do nového objektu, který byl zrekonstruován pro potřeby dětského centra.

Ovšem dokončená realizace byla pouze technická a dětské centrum zelo prázdnotou. Holé stěny na chodbách, učebnách i ložničkách. Proto se Dětské centrum obrátilo na Nadaci Archa Chantal, aby se chopila vyzdobit a zútulnění s ohledem na věk a potřeby dětí. Nadace Archa Chantal tak vytvořila projekt "Sluníčko".

Cílem bylo vytvořit podnětné a útulné prostředí, dotvářející dojem klidného, příjemného zázemí pro děti. Strohé bílé stěny jsme přemalovali teplými a veselými barvami, vyzdobili nástěnnými mobilními prvky ze dřeva, které odolají i nájezdníkům malých "výtvarníků" a zároveň jsou vytvořeny tak, aby děti motivovaly k různým aktivitám a nabízely poznatky obohacující dětské vnímání.

SPONZOŘÍ PROJEKTU:

KALENDÁŘ PROMĚNY 2011, A CARE s.r.o. , Restaurant Bar Bílková 13, Vít Bárta, poslanec Parlamentu ČR, Michal Babák, poslanec Parlamentu ČR, International Police Federation EU, Greyhound Company, a.s., Mountfield a.s., Kateřinská Hotel s.r.o., Bumble–Bee.

Zpět na stránku Realizované projekty.

 

Chci přispět

číslo účtu:
27- 9427940297/0100


Děkujeme!

číslo účtu: 27- 9427940297/0100

Archa Chantal Na Poříčí 12, 110 00 Praha 1, e-mail: info@archa-chantal.cz